Kod QR – zastosowanie

QR Kody zastosowanie

W rzeczywistości kod QR jest obecnie podstawą w produkcji i zarządzaniu zapasami, a także zyskał popularność w reklamie, marketingu i networkingu. Odbija się nawet na mediach społecznościowych i platformach streamingowych.

Co można zrobić za pomocą kodu QR?

Jak dobrze wiemy, kody QR mają masę zastosowań i wszystko zależy od naszych potrzeb. Ale do czego najczęściej są używane? Oto kilka przykładów:

Przekierowanie klientów na stronę internetową

Zeskanowanie kodu QR może prowadzić do strony rejestracji lub dowolnej strony docelowej/strony internetowej. To usuwa kłopot przechodzenia przez proces wchodzenia na stronę i nawigowania po stronie.

Upewnij się, że używasz unikalnego adresu URL dopasowanego do kodu QR, aby zmierzyć go dokładnie.

Dodanie kontaktu

Na konferencjach biznesowych z pewnością będziesz angażować się i wchodzić w interakcje z tłumem. Jeśli użyjesz kodów QR na swoim stoisku, wtedy zainteresowani partnerzy biznesowi mogą po prostu zeskanować kod i otrzymać szczegóły dotyczące Twojej firmy, takie jak numer kontaktowy. Czasami można nawet podrasować kod QR, aby bezpośrednio wybrać numer na telefonie odbiorcy.

Wysyłanie wiadomości

Wysyłanie wiadomości za pomocą kodów QR przynosi największe korzyści marketingowi SMS. Można go wykorzystać do sprzedaży, wsparcia użytkowników, aktualizacji produktów na żądanie oraz rejestracji SMS.

Pobieranie aplikacji

Po zeskanowaniu kodu QR, skieruje Cię on na stronę pobierania aplikacji i rozpocznie pobieranie. Firmy wykorzystały swoją kreatywność, aby ich kody QR przyciągały wzrok. Popularne aplikacje, wykorzystały kody QR do swojej kampanii marketingowej.

Co więcej, same aplikacje czasami wykorzystują kody QR do wspierania zaangażowania wewnątrz swojej społeczności. Aplikacje społecznościowe takie jak Snapchat stworzyły unikalne kody QR dla swoich użytkowników, aby mogli łatwo dodawać ludzi.

Zgodnie z tym, Spotify niedawno wydał kody QR dla swoich utworów. Użytkownicy mogą teraz udostępniać lub polecać swoją muzykę, po prostu skanując kod QR, a ona automatycznie pojawi się na urządzeniu drugiej osoby.

wykorzystanie qr kodów

Wykorzystanie kodów QR w biznesie

Powiedzieliśmy, że kody QR można znaleźć prawie wszędzie, ale jak sprawić, by pracowały dla Ciebie? Oto kilka sposobów, w jaki kody QR mogą przynieść korzyści Twojej firmie:

Wizytówki z kodem QR

Daj swoim klientom coś więcej niż nijaką wizytówkę z podstawowymi danymi kontaktowymi; pozwól im się poznać. Użyj kodu QR na swojej wizytówce, aby zamieścić więcej niż tylko standardowe imię i nazwisko, tytuł, numer telefonu, adres i e-mail. Kody QR mogą przechowywać znacznie więcej danych niż tradycyjny kod kreskowy. Dodaj linki do swojej strony internetowej, bloga, kont w mediach społecznościowych, zdjęcia i innych profili zawodowych. Kody QR pokazują również potencjalnym klientom i innym osobom, że rozumiesz i doceniasz to, jak bardzo są zajęci i chcesz im ułatwić życie – jedno zeskanowanie smartfonem i wszystkie Twoje informacje mogą być natychmiast zapisane w ich kontaktach.

QR kody na wizytówce – cały artykuł.

Reklamy drukowane a kod QR

Pokaż zaangażowanie swojej firmy w redukcję odpadów. Zamiast drukować wielostronicowy stos kartek, zmniejsz rozmiar do zaledwie kilku stron. Podkreśl kilka ofert specjalnych i dołącz zakodowany w QR adres URL, który łączy klientów z filmami o produktach, kartami specyfikacji lub stronami „kup teraz”.

Przypisanie adresu URL specyficznego dla kodu QR w reklamie z przekierowaniem jest również doskonałym sposobem na śledzenie, jak wiele ruchu przyszedł do tej strony poprzez reklamy drukowane.

Kod QR na wydarzeniach

Wykorzystaj kod QR na materiałach związanych z imprezą, który prowadzi do wirtualnej wersji pakietu imprezowego i pozwala uczestnikom podróżować bez wysiłku. Umieść w nim bilet elektroniczny, wskazówki dojazdu, mapę, materiały informacyjne i wszelkie inne informacje, których mogą potrzebować Twoi goście.

Generator kodów QR

Przychodzimy wam z pomocą i udostępniamy wam całkowicie za darmo generator kodów QR. Aby lepiej móc wykorzystywać kody w codziennym życiu oraz do promocji firmy, nasz generator ma wiele ciekawych funkcji. Możecie dodać własne logo, zmienić kolor, dodać gradient. Sprawdź nasz generator kodów QR!