Praktyczne zastosowania bransoletki z kodem QR

bransoletka z qr kodem

Czy kiedykolwiek wyobrażałeś sobie, że będziemy zdobić kody QR na naszych ramionach? Nic dziwnego, że ludzie ciągle znajdują sposoby, aby na nowo odkryć sposób, w jaki wykorzystujemy kod QR. Jedną z rzeczy, którą zawsze wiedzieliśmy o kodach QR jest to, że są one stylowe jak diabli. Dzięki płynności projektowania kodów QR, elastyczności dynamicznych kodów QR oraz właściwościom typów kodów QR, łatwo zrozumieć, dlaczego kody QR stają się najlepszym przyjacielem marketerów. I jak przystało na kod QR, bransoletka z kodem QR jest czymś więcej niż tylko dodatkiem. Zanurzmy się w tym, prawda?

Czym jest bransoletka z kodem QR?

Bransoletka z kodem QR może mieć wbudowany w swój projekt kod QR z szeregiem funkcji, które wykraczają daleko poza estetykę. Od bransoletek z alertami medycznymi po kody QR zastępujące bilety na imprezy, kody QR na opaskach służą wielu celom.

Dlaczego używanie bransoletki z kodem QR to czysty geniusz

Jeśli nie dostałeś jeszcze notatki, jest coś, co powinieneś wiedzieć o kodach QR: są to hochsztaplerzy danych. Duży szok, wiem. Ale właśnie to sprawia, że kody QR są tak wyjątkowe: doskonale przechowują dane (dużo danych) i są dość łatwe do zintegrowania zarówno z materiałami cyfrowymi, jak i drukowanymi – i najwyraźniej z bransoletkami.

Sposoby na wykorzystanie bransoletki z kodem QR

Tak więc bez dalszych ceregieli, opracowaliśmy listę pomysłów, jak możesz wykorzystać bransoletkę z kodem QR w swoim biznesie i życiu.

Własne bransoletki z kodem QR na sentymentalne prezenty

Niektórzy ludzie są naturalnie urodzonymi szeptaczami prezentów, a niektórzy… potrzebują dodatkowych wskazówek. Prezenty wykonane na zamówienie są wspaniałym wyborem dla przemyślanych i sentymentalnych prezentów. Oto fajny pomysł: bransoletka z kodem QR. I pozwól mi powiedzieć, że to nie jest zwykła bransoletka – to biżuteria z twistem.

Jeśli kiedykolwiek chciałeś poślubić świat projektowania biżuterii i technologii, kody QR są brakującym klejnotem. Więc jeśli jesteś właścicielem firmy, która jest właścicielem małej lub dużej firmy jubilerskiej, integracja kodu QR w swoim projekcie może pomóc w personalizacji prezentów dla swoich klientów.

Pomysł polega na stworzeniu graweru kodu QR, w którym Twoi klienci mogą przesłać swoje specjalne zdjęcie, piosenkę lub wideo osobie, która otrzymuje prezent. Gdy osoba ta otworzy swój prezent, otrzyma nie tylko bransoletkę, ale także kod QR z ukrytą wiadomością. Jasne, jest to trochę geekowskie i drażliwe, ale kto by się tym przejmował?

Możesz stworzyć niestandardowe bransoletki z kodem QR na każdą specjalną okazję, od urodzin, Walentynek po Boże Narodzenie. Cokolwiek chcesz przechowywać na swoim kodzie QR, jest do Twojej dyspozycji; obrazy, audio, wideo, jak kto woli.

Bransoletki medyczne z kodem QR do ostrzegania o stanie zdrowia

Jeśli pracujesz w branży medycznej, to wiesz, jak ważne są dane medyczne pacjentów. A gdyby istniał bardziej praktyczny i szybszy sposób na uzyskanie tych informacji? Czekaj – jest i nazywa się to bransoletki medyczne z kodem QR. Technologia sprawia, że jest to o wiele łatwiejsze i bardziej efektywne – a pacjenci również czerpią z tego korzyści.

Fundacja MedicAlert, na przykład, jest organizacją non-profit, która wykorzystuje technologię kodów QR, aby ułatwić dostęp do dokumentacji medycznej członków MedicAlert, zwłaszcza dla osób udzielających pierwszej pomocy w nagłych przypadkach.

Bransoletka medyczna z kodem QR przechowuje dane zdrowotne pacjentów; szczegółową osobistą historię stanu zdrowia danej osoby, alergie, status szczepień i inne. Osoby udzielające pierwszej pomocy muszą tylko zeskanować bransoletkę z kodem QR, aby uzyskać profile medyczne członków za pomocą swoich smartfonów.

Jest to równie wygodne dla osób udających się do szpitala i odwiedzających nowego lekarza, który nie ma żadnej osobistej historii medycznej na ich temat. Skanowanie kodu QR pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu i dowiedzieć się wszystkiego, co trzeba wiedzieć o pacjencie w danym momencie.

Bransoletki z kodem QR jako upominki na imprezę

Zróbmy sobie święto! Istnieje wiele możliwości projektowych, aby stworzyć parafki dla ulubionych stron z niestandardowych bransoletek QR Code. Projektanci biżuterii mogą zintegrować kody QR w swoim wynalazku. I jest na to rynek: wieczory panieńskie, imprezy urodzinowe lub wesela – prawie każda okazja jest do wzięcia.

Jeśli jednak szukasz kwitnącego rynku, na który warto zwrócić uwagę, to musi to być branża ślubna. Wiązanie węzła jest nadal ważnym kamieniem milowym, po wszystkim. Gdyby tak nie było, w 2022 roku nie odbyłoby się 2,5 miliona ślubów.

Wracając do imprezowych upominków i bransoletek z kodem QR. Brzmią jak rozbieżne pomysły, ale tak naprawdę tworzą średni zespół. Powiedzmy, że Twój klient jest druhną planującą epicki wieczór panieński dla książek. Przegląda Twoją stronę internetową w poszukiwaniu nigdy nie zrealizowanych pomysłów, które zapewnią rozrywkę całej załodze i przyszłej pannie młodej.

Natrafiają na bransoletkę z kodem QR i są przekonane do Twojego pomysłu: Bransoletki z kodem QR z punktowym CTAs (call-to-action) jak: „Jestem panną młodą, drinki na ciebie!”, „Kup pannie młodej drinka” lub „Poznaj pannę młodą”. Nic, co powiesz, nie jest zabronione na wieczorach panieńskich, więc nie bój się iść bardziej z przymrużeniem oka w swoich przekazach.

bransoletka-z-kodem-qr

Opaski z kodem QR dla marketingu

Jeśli organizujesz wielodniowy festiwal, kluczem do udanego wydarzenia jest pełna strategia marketingowa oparta na kodach QR. Promowanie wydarzenia na nośnikach drukowanych i cyfrowych bez wątpienia rozprzestrzeni się, ale jeśli chcesz, aby o Twoim wydarzeniu było głośno, to uczestnicy są Twoimi rozmówcami. Dlaczego? Ponieważ reklama z ust do ust nie umarła.

Nadawanie marki Twojemu wydarzeniu za pomocą opasek z kodem QR to coś, co sprawi, że uczestnicy poczują się jak żywa reprezentacja Twojej marki. To również łączy innych festiwalowiczów ze sobą, czy to przyjaciół, czy nieznajomych.

Opaska z kodem QR, którą noszą Twoi uczestnicy, powinna odzwierciedlać istotę Twojej marki z logo, stylem i CTA. Utrzymanie jej w modnym stylu sprawi, że uczestnicy będą ją nosić nawet po zakończeniu festiwalu.

Możesz nawet wyznaczyć miejsce, w którym festiwalowicze będą mogli pstrykać zdjęcia z opaską i chwalić się nimi w mediach społecznościowych. To tworzy konwersację i jest darmową reklamą.

Opaska z kodem QR to także świetne narzędzie marketingowe do promowania lojalności wobec marki. Jeśli Twoi festiwalowicze dobrze się bawią, nie będą mieli problemu ze zeskanowaniem kodu QR i zapisaniem się na Twoją listę mailową dotyczącą przyszłych wydarzeń lub śledzeniem Cię na Twojej stronie w mediach społecznościowych.